Neden Modüler Su Deposu?

ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Üretimini yapmış olduğumuz modüler su depoları, müşterilerimize kullanım alanına göre; AISI 304- 316 kalite ve sıcak daldırma galvaniz alternatifleri ile sunuyoruz. Paslanmaz çelik depolar, alaşımından ve yüzeyinde ki tabakadan dolayı paslanmaya karşı yüksek dayanımlı ve pas, yosun, koku üretmediği için içme ve kullanma suyu olarak tercih edilmelidir. TSE 304 kriterine göre de paslanmaz çelik depolar içme suyuna uygun olarak belirlenmişlerdir. Paslanmaz çelik depoların periyodik bakımları, uygun talimatlara göre yapıldığında, ürününüzü güvenle uzun yıllar kullanmaya devam edebilirsiniz. Bu konuda tüm müşterilerimize TSEN 1508 normlarına uymalarını özellikle tavsiye ediyoruz.
Galvanizli ürünler ise genellikle içme ve kullanma suyu dışında bahçe sulama, yangın suyu, yağmur suyu depolama depoları olarak uygulanmaktadır.

Modüler depolar içme suyuna uygun sular için dizayn edilmiştir. Su kalitenizi periyodik olarak mutlaka kontrol etmelisiniz. Ayrıca iletkenliği yüksek olan kuyu suları ürününüze kısa sürede zarar verebilir bu konuda mutlaka tedbir almalısınız.

EKONOMİK

Modüler su depoları taşıma maliyetleri yönü ile ekonomik ürünlerdir. Deponun tamamı parçalar halinde ve panellerin üzerinde soğuk şekillendirme yöntemi kullanılarak yapılan özel mukavemet arttırıcı motifler bulunmaktadır. Bu nedenle ince sac kullanılmaktadır ve sevkiyat noktasında büyük hacimler kaplamazlar. Ayrıca parçaların tamamı insan gücü ile taşınabilecek boyut ve ağırlıktadırlar.

Modüler su depolarının tamamı parçalar halinde hazırlandığı için, montaj mahallinde hiçbir kaynak işlemi yapılmadan birleştirilir. Ürünler kaynak işlemi yapılmadan birleştirildiğinden malzeme özellikleri bozulmaz. Bu nedenle kaynak ile birleştirilen depolarda ki gibi çürümeler modüler depolarda gerçekleşmez.

KOLAY KURULUM
Modüler su depoları son kullanım alanında monte edilerek teslim edilir. Böylelikle ürünü ulaşılması en zor alanlarınızda bile kullanabilirsiniz. Parçaların tamamı küçük ölçülerde olduğundan herhangi bir duvar kırma, kiremit açma gibi ilave çalışmalar yapmanıza gerek kalmaz. Ürünü merdiven altlarında, çatı aralarında, kazan dairelerinde, alçak tavanlı otoparklarınızda, eski betonarme depolarınızın içleri gibi blok halde ulaşılması zor ama insanın ulaşabileceği her alanda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Depo alanın müsait olması ve yerine konulmasında gerekli araç ve gereçlerin bulunması durumunda  modüler depoları montajlı olarak da teslim alabilirsiniz

TAŞINABİLİR VE KOLAY ONARIM

Modüler su depoları yeniden kullanılabilme özelliğine sahiptir. Sökülüp takılabilir olma özelliği ile yeni bir mekâna taşınmanız durumunda veya mevcut alanınızda yer değişikliği yapmak istediğinizde ürününüzü ufak maliyetlerle söküp yeni alanında tekrar kurabilirsiniz. Ya da ilerleyen dönemlerde ihtiyaçlarınızın değişmesi halinde mevcut depo malzemeleriniz kullanılarak depo kapasitenizi arttırabilir veya azaltabilirsiniz. 

Herhangi bir sebepten dolayı ürünün herhangi bir kısmı zarar gördüğünde, yalnızca o kısmın parçaları değiştirilerek ürün tekrar kullanılabilinir duruma getirilecektir. Bu da sizi yüksek maliyetler ödemekten kurtaracaktır.