SU DEPOSU / PASLANMAZ ÇELİK - BAYSALLI METAL BAYINOX MODÜLER SU DEPOSU Untitled Page
parajumpers homme moncler montreal timberland femme timberland canada canada goose sale ugg montreal moncler manteau canada goose femme ugg montréal timberland montreal moncler canada canada goose montreal ugg canada woolrich canada belstaff motorcycle jackets moncler vancouver barbour jacket duvetica canada uggs canada peuterey jacket
SINIF KALİTE ÖZELLİKLER KULLANIM ALANLARI
ÖSTENTİK 304 En Yaygın kullanımı olan Çelik tipidir. 304 iyi korozyon direnci, sıcaklığa direnci, düşük sıcaklık derecelerindeki mukavemeti ve mekanik özellikleri ile bilinir. 304 ün çekilebilirlik özelliği derin çekme ve bükmede olduğu gibi çok iyidir. 304 ısıl işlemle sertleştirilmemiştir. Mutfak eşyaları, evye, dahili borularda, sıcak su kazanlarında, banyo küvetleri, kazanlar, otomobil parçaları (silecek, susturucu vb.) tıbbi aletler, inşaat malzemelerinde, kimya tesislerinde, süt ve gıda endüstrisi, gemi parçalarında kullanılır.
304L 304L 304 çeliğin düşük karbonlu versiyonudur.Normal koşullarda korozyon direnci 304`le aynıdır.Gerilim giderme ve kaynak sonrası tanelerarası korozyona karşı direnci mükemmeldir. Isıl işlem olmaksızın korozyon direnci özellikleri vardır ve genellikle 400 °C nin altında kullanılır. Kimya sanayinde kullanılan makina ve ekipmanlarda , yüksek tanelerarası korozyon direncine ihtiyaç duyulan kömür ve petrol endüstrisinde , inşaat malzemelerinde, ısıya dayanıklı aletlerin parçalarında ve ısıl işlem uygulaması zor olan parçalarda.
309 Bakır ilavesi ile anti-mikrobik özelliğe ve iyi çekilebilirliğe sahiptir.Hijyenik ortam ihtiyaç duyulan derin çekme ürünlerde kullanışlıdır. Termos,mutfak evyeleri,çaydanlık,yiyecek servis gruplarında ,kapı tokmaklarında ,hızlı dönme gerektiren ürünlerde.
310 304 çeliğin içeriğindeki S ve Mn `yi düşürüp sünekliğin azalmasını engellemek için N ilave edilmesiyle elde edilen çelik tipidir.Mukavemet arttırılmış,kalınlık azaltılmıştır. Yapı inşaat ,cadde aydınlatmaları,su tankları, su boruları.
304LN N ilavesi ile mukavemeti ve tanelerarası korozyon direnci artırlmıştır. Yapı - İnşaat ,ısı eşanjörleri,kimyasal tankerlerde.
316 Mükemmel korozyon direnci. pitting korozyonu direnci ve Mo ilavesi ile yüksek sıcaklık dayanımı. Deniz suyu techizatında, kimyasallarda kullanılan techizatta, kağıt, boya, asetikasit, gübre, fotograf ve gıda endüstrisi,deniz kenarı konstrüksiyonlarda,halatlarda,çubuk,cıvata ve somunlarda.
316L Düşük karbonlu çelik tipi. 3l6 `nın normal özelliklerine artı olarak mükemmel tanelerarası korozyon direnci vardır. Deniz suyu techizatında, kimyasallarda kullanılan techizatta, kağıt, boya, asetikasit, gübre, fotograf ve gıda endüstrisi,deniz kenarı konstrüksiyonlarda, halatlarda, çubuk,cıvata ve somunlarda.
316Tİ Korozyon direnci 316 ile benzerdir.Yüksek sıcaklıklarda çok yüksek bir oksidasyon direnci vardır. Kimya,petro-kimya, gıda, tekstil ve kağıt endüstrisinde.
310S 304 ` e benzer özellikleri vardır.Mekanik özellikleri ve korozyon direnci 304 den daha iyidir.Kaynaklanabilirlik özelliği çok iyidir ve 1200 ° C ye kadar çok iyi oksidasyon direnci vardır. Endüstriyel fırın parçaları,yakıt ve özel boru hatları,boya endüstrisi ve petrol rafinasyonu.
321 Ti ilavesi ile tanelerarası korozyon engellenir. 430 ° C - 900 ° C arası sıcaklıklar için uygundur. Uçak egzost boruları, kazanlar, ısı eşanjörleri.
FERRİTİK 420 -Ni içermez.Manyetiktir. Bıçak üretimi.
430 430 temel Ferritik çelik tipidir.430 düşük ısıl genleşime oranı ve mükemmel çekme ve oksidasyon direnciyle bilinir. Isıya dayanıklı aletlerde, üç tabanlı çaydanlık tabanlarında, gaz memeleri, ev aletleri, küvet kaplamaları,inşaat malzemelerinde, cıvata ve somunlarda çubuklar, eleklerde.
430J1L Mo,Yi ve Nb ilavesi iyi korozyon direnci, kaynaklanabilirlik ve yüksek sıcaklık oksidasyon direnci sağlar. Çamaşır makinesi tamburları,otomobil egzostları,elektrik aletleri parçaları.
409 Ti ilavesi ile iyi kaynaklanabilirlik ve çekilebilme özellikleri sağlanır. Otomobil Egzost boruları ılık su techizatları.
MARTENSİTİK 410 410 iyi mukavemet özellikleri ile bilinen temel Martenzitik çelik tipidir. Fakat darbeli Korozyon koşulları için uygun değildir. 410 ısıl işlemle sertleştirilir. Bıçak, makine parçaları, petrol rafinasyon aparatları, civata, somun, pompa şaftları, çatal-kaşık imalatında
HABERLER
Kredi Kartına Taksitle Satış İmkanı

Yurtiçi ve Yurtdışı Bayilikler vermeye devam ediyoruz.

Modüler su deposu ebatları için tıklayınız

Depo Teklifi almak için tıklayınız